Demo
 • Home
 • مقالات
 • مزایای استفاده از CMS نسبت به طراحی سایت اختصاصی

پروسه طراحی سایت شامل مفهوم سازی، طرح ریزی، پیش تولید، تحقیق، تبلیغات و همچنین مدیریت فایل های صوتی، تصویری و دیگر فایل های چند رسانه ای مورد استفاده در صفحات سایت می باشد. در این مقاله ابتدا توضیحاتی در رابطه با طراحی سایت اختصاصی و سیستم های مدیریت محتوا (CMS) داده شده و سپس به مزایای استفاده از CMS نسبت به طراحی سایت اختصاصی اشاره شده است.

طراحی سایت اختصاصی :

به روند برنامه ریزی و ساخت یک سایت، طراحی وب سایت گفته می شود. طراحان سایت ها برای ساخت صفحاتی که بتوانند توسط مرورگرها خوانده شوند، از زبان های نشانه ای که اکثرا برای ایجاد ساختار از HTML و برای نمایش از CSS هستند، استفاده می کنند. در کل، پروسه طراحی وبسایت شامل مفهوم سازی، طرح ریزی، پیش تولید، تحقیق، تبلیغات، و همچنین مدیریت فایل های صوتی، تصویری و دیگر فایل های چند رسانه ای مورد استفاده در صفحات سایت می باشد. سایت ها به دو دسته کلی تقسیم میشوند که عبارتند از:

 • سایت های ثابت (Static Website)
 • سایت های پویا (Dynamic Website)

 

 

سایت های ثابت (Static Website)

سایت های استاتیک یکبار طراحی می‌شوند و اطلاعات مورد نیاز در داخل آن ها قرار می‌گیرد و پس از آن برای تغییر در آن ها نیاز به یک طراح حرفه‌ای یا نیمه حرفه ای سایت است. زبان برنامه نویسی این گونه سایت ها غالباً HTML و Java Script هستند که در نوع توسعه یافته تر از CSS نیز بهره گرفته می‌شود.

 

سایت های پویا (Dynamic Website)

محتوای سایت های داینامیک بعد از طراحی توسط افراد عادی که دسترسی به سیستم مدیریت محتوای سایت را داشته باشند قابل تغییر است. زبان برنامه نویسی وبسایت های پویا می‌تواند براساس نیاز متفاوت باشد اما عمدتاً از زبان های ASP، ASP.Net و Php استفاده می‌شود و از زبان های کمکی CSS و Silver light و یا Ajax برای ایجاد قابلیت های ویژه نیز بهره گرفته می‌شود.

سیستم مدیریت محتوا (CMS) :

نرم‌افزار مدیریت محتوا یا Content Management System برنامه‌ای است كه شامل ابزارهایی می باشد که با استفاده از آن ها می توان به راحتی یک وب سایت داینامیک (Dynamic) را ایجاد، مدیریت و بروز رسانی کرد. CMS همچنین دارای قابلیت مدیریت ساختار سایت، شیوه نمایش صفحات و ارتباط آن ها با منوها می‌باشد. به عبارت ساده‌تر CMS نرم‌افزاری است برای تولید وب‌سایتی حرفه‌ای.
ابزار های مختلفی برای ایجاد و مدیریت کدهای html وجود دارند اما سیستم های مدیریت محتوا این امکان را فراهم می نماید تا بتوانید به روشی ساده کدهای html متن و محتوای صفحات خود را اتوماتیک تولید کنید.

مزایای استفاده از CMS نسبت به طراحی سایت اختصاصی:

آماده و جامع بودن از مزایای سیستم های مدیریت محتوا نسبت به سایر سایت های داینامیک می باشد. از این رو اغلب اینگونه از سایت ها در کمتر از ۳ روز کاری قابل نصب و استفاده هستند.

 

کاهش چشمگیر هزینه ها

یکی از مشکلاتی که تا امروز به نوعی باعث می‌شد تا افراد کمتری به فکر داشتن یک وب‌ سایت اینترنتی بیفتند هزینه‌ های بالای ساخت آن بوده است. به عنوان نمونه برای طراحی و ساخت وب سایت های اینترنتی با استفاده از کدنویسی، تعدادی نیروی متخصص ساخت وب، مشغول طراحی آن در چندین ماه و رفع ایراد و پشتیبانی از وب سایت می شدند؛ لذا هزینه طراحی و پشتیبانی وب سایت بالا بود، ولی امروزه با در دسترس بودن سایت سازها دیگر چنین مشکلی وجود ندارد.

 

انعطاف پذیری و کارآیی آسان

از طریق نرم افزار مدیریت محتوا (CMS) می توان اطلاعات وب سایت را در هر زمان و مکان به راحتی تغییر داد. در صورتی که تغییر اطلاعات سایت های استاتیک تنها توسط طراحان و برنامه نویسان وب و اغلب با پرداخت هزینه مجدد انجام پذیر است. گرچه ممکن است که هزینه اولیه ایجاد سایت هایی که از سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می کنند کمی بیش از سایت های استاتیک باشد ولی با توجه به مزایای این سیستم ها و ضعف سایت های ثابت در به روز شدن آنها از نظر مدیریتی، شاید انتخاب سیستم مدیریت محتوا از ابتدا انتخابی مناسب تر باشد. یک CMS کلیه نیازهای مشتریان را پیش بینی کرده و پس از درخواست مشتری برای طراحی وب سایت، کافی است نسخه ای از یک وب سایت طراحی شده توسط این CMS بر روی اینترنت قرار گیرد. با این توصیف هزینه طراحی و پیاده سازی یک وب سایت به شدت کاهش می یابد .

 

صرفه جویی در زمان ایجاد و بروزرسانی وب سایت ها

قرار دادن اطلاعات سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) با توجه به آماده بودن این نرم افزارها بیش از یکی دو هفته طول نخواهید کشید، در حالی که طراحی و پیاده سازی یک وب سایت به صورت اختصاصی، ماه ها به طول می انجامد.

 

پشتیبانی مطمئن تر

با توجه به اینکه طراحی وب سایت های اختصاصی، معمولاً یک بار برای شما و متناسب با نیاز شما انجام می شود و برای سایرین کاربردی ندارد. لذا چنانچه تیم طراح سایت از پشتیبانی آن سر باز زد ، شخص دیگری نیز نخواهد توانست وب سایتی که دیگران نوشته اند را پشتیبانی کند، لذا نمی توانید تجارت خود را بر این اساس پایه ریزی نمایید. این در حالی است که شرکت های طراحی وب سایت که صاحب نرم افزارهای CMS می باشند، با تعداد زیادی مشتری مواجه اند که قبلاً برای ایشان از CMS استفاده نموده اند. طبیعتاً این شرکت ها می بایست پشتیبانی کاملی از سیستم مدیریت محتوای خود به عمل آورند .

 

امنیت بالاتر وب سایت

با عنایت به اینکه تعداد زیادی وب سایت به کمک CMS ها راه اندازی شده است ، لذا شرکت طراح دائماً درحال رفع ایراد، ارتقاء قابلیت ها و افزایش امنیت آن است .

 

شما می دانید و می بینید چه چیزی را خریداری می نمایید

وقتی شما طراحی سایت خود را با یک CMS انجام می دهید، می دانید و می بینید چه چیزی را خریداری می کنید. این در حالی است که وقتی شما از شرکت طراح سایتی می خواهید تا وب سایت اختصاصی برای شما طراحی کنند، نمی دانید نهایتاً برآیند تلاش های انجام شده بعد از چندین ماه در آن شرکت چه خواهد شد و آیا محصول نهایی، همان چیزی است که شما در ذهن می پروراندید؟

محصولات

 • فروشگاه اینترنتی

  فروشگاه اینترنتی

  طراحی فروشگاه اینترنتی و حضور در کنار سایر رقبا یکی از ملزومات تجارت در دنیای امروزیست. طراحی فروشگاه اینترنتی، شما را قادر می سازد که در هر جایی و هر کشوری که دسترسی به اینترنت وجود دارد بتوانید مبادرت به تبلیغ و فروش محصولات خود بپردازید.

  مشاهده
 • Image 05

  ثبت سفارش آنلاین

  به صورت خلاصه می توان گفت این سیستم به عنوان یک نرم افزار تحت وب برای سازمانهائی طراحی شده است که دارای مشتریان متعدد در نقاط جغرافیائی مختلف می باشند که این مشتریان به صورت دائمی اقدام به خرید از طریق ثبت سفارش کالا می نمایند. این سیستم به شما اجازه خواهد داد تا تمامی محصولات خود را همراه با تمامی جزئیات در وب سایت خود ثبت کرده و امکان مشاهده و استعلام قیمت ، استعلام موجودی کالا ، ثبت سفارش اولیه ( پیش فاکتور ) ، پرداخت آنلاین و نهائی کردن سفارش را به مشتریان خود بدهید. بدیهی است که استفاده از چنین سیستمی باعث از بین رفتن محدودیت زمانی و مکانی ، سرعت عمل و سهولت در خرید ، ثبت نرم افزاری تمامی جزئیات خرید برای مشتریان و صرفه جوئی در وقت و مکانیزه شدن فروش برای فروشنده خواهد شد. 

  مشاهده
 • tour

  رزرو تور های مسافرتی

  این سیستم به عنوان یک نرم افزار تحت وب ، امکان تعریف تور در لایه های مختلف توسط کاربر ، و نیز امکان رزرو تور از طریق مشتریان می باشد ، در این سیستم امکان منقضی شدن تور در تاریخ معین و نیز محدود کردن تعداد افراد جهت ثبت می باشد ،  

  مشاهده
 • portal

  پرتال سازمانی 

  طراحی پرتال سازمانی  بر پایه امکانات شیرپوینت به سازمان شما توانایی پیکربندی و راه اندازی سایت اینترانت و یا اینترنت را در زمانی کوتاه و با کیفیتی بالا می دهد. با طراحی پرتال سازمانی شما، امکان اطلاع رسانی، تعامل بین افراد سازمان در پرتال سازمانی بصورت مجازی و امکان ارائه سرویس های مختلف داخل سازمانی و یا اینترنتی را پیدا می کنید .

  مشاهده
 • websites

  وب سایت  شرکتی و سازمانی

  امروزه اينترنت موقعيتي براي تمام کسب و کارها در هر سطحي بوجود آورده است. افراد، شرکت ها و سازمان ها با طراحي سايت خود، مي توانند با حداقل هزينه به بهترين شکل ممکن به معرفي خود، محصولات يا خدماتشان بپردازند.

  با خريد هر يک از بسته هاي «طراحي پورتال برتر وب» مي توانيد امکان تبليغات کم هزينه و اطلاع رساني در وسعت ملي و بين المللي و جذب بازار توسط جامعه مجازي داخلي و خارجي را بدست آوريد.

  مشاهده
 • news

   پرتال خبری

  پرتال وب لاک با انعطاف پذیری بسیار بالا و پیکربندی چند لایه ، امکان توسعه و مدیریت بخشهای مختلف پورتال را بصورتی پیشرفته و قابل انطباق با نیازهای شما فراهم می نماید بگونه ای که کلیه امکانات و ویژگیهای پرتال خبری ، قابل ویژه سازی و اختصاصی سازی بوده و می توان نوع ارائه و گردش اخبار و امکانات سیستم را کاملا متناسب با نیاز شما تغییر داد.

  مشاهده
 • web aplication

  برنامه های اختصاصی تحت وب (Web Aplications)

  وب اپلیکیشن ( web application ) یک نرم افزار است که با استفاده از مرورگر وب و از طریق شبکه ( مانند اینترنت یا شبکه های محلی ) قابل استفاده است. وب اپلیکیشن ها اصولاً مبتنی بر محتوا نیستند و در آنها ” عملکرد ” حرف اول را می زند. برای مثال سرویس Gmail یا سرویس Google Docs از معروف ترین وب اپلیکیشن های دنیا هستند.

  مشاهده
 • Image 01فروشگاه اینترنتی
 • Image 05 ثبت سفارش آنلاین
 • Image 03 رزور تور
 • Image 04پرتال سازمانی
 • Image 06وب سایت شرکتی سازمانی
 • Image 07 پرتال خبری
 • Image 08 Web Aplications